Atrakcje

MALOWNICZE TERENY JANOWSKIEGO ZAKĄTKA POSIADAJĄ W SWOICH GRANICACH:

  • Altanę z grillem
  • Stylowe i klimatyczne pokoje wyposażone w lodówkę i LED TV
  • Plac zabaw dla dzieci
  • Internet W-fi działający w całym budynku, ogrodzie i tarasie
  • Monitorowane parkingi i tereny rekreacyjne

NA ŻYCZENIE ORGANIZUJEMY:

    • Ogniska i grille
    • Paint Ball
    • Samochody terenowe
    • Pobyt na pływalni „Otylia”
    • Wypożyczenie rowerów i gokartów
    • Spływy kajakowe
    • Lepienie garnków w Łążku Garncarskim
    • Atrakcje w Parku Rekreacji Zoom Natury:

-zwiedzanie Laboratoriów Wiedzy
-Park Linowy
-Park Kreatywny
-Exit Room
-Warsztaty tematyczne
-Gry terenowe

ZAPEWNIAMY:

  • teren na wszelkie formy atrakcji i zabawy na świeżym powietrzu;
  • miejsca noclegowe w nowoczesnych pokojach;
  • bezpieczne miejsca parkingowe

CIEKAWE MIEJSCA W OKOLICACH JANOWA LUBELSKIEGO („JANOWSKI ZAKĄTKI” – STĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA NASZEGO OBIEKTU :))


– rozległe, nieregularne wzniesienie w Lasach Janowskich nieopodal rzeki Branew.
To tutaj 14 czerwca 1944 roku polsko-radzieckie zgrupowanie partyzanckie stoczyło z wojskami hitlerowskimi
największą bitwę partyzancką na ziemiach polskich w okresie drugiej wojny światowej. Dla upamiętnienia
tamtych wydarzeń postawiono kilkumetrowy efektowny pomnik przedstawiający dynamicznie
uchwycony moment wybuchu bomby i walczących partyzantów z bronią.

-Rezerwat leśno-torfowiskowy, który tworzą dwa duże, stopniowo zarastające wodniste akweny. Jest ostoją ptactwa wodnego. Spotyka się tu ok. 100 gatunków ptaków m. in. mewę śmieszkę, żurawia, bąka i błotniaka stawowego. Rezerwat Imielty Ług posiada wyjątkowo duże bogactwo gatunkowe fauny oraz flory.

– niewielka śródleśna miejscowość, w której znajduje się Ostoja Konika Biłgorajskiego. Przebywając w tym urokliwym miejscu ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Dookoła znajdują się przepiękne pola oraz lasy, gdzie spotkać można wspomniane koniki biłgorajskie – potomków dziko żyjących wymarłych już koni tarpanów.

– to tutaj, według legendy zatrzymał się na odpoczynek św. Antoni, kiedy wędrował z Leżajska do Radecznicy. Na tę pamiątkę wybudowano kaplicę ku czci świętego. Pod kaplicą wypływa źródełko, któremu przypisuje się lecznicze właściwości. Miejsce położone jest pośród lasu. Jest chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców jak i przez turystów ze względu na swój wyjątkowy klimat.

– stanowią część dawnej Puszczy Solskiej i obejmują łącznie aż 124 tys. ha. Zaliczane są do najbardziej rozległych terenów leśnych w Polsce. Krajobraz zdominowany jest przez bór sosnowy. Spotkać tu można rzadkie gatunki flory: widłak wroniec, podkolan biały, kruszczyk szerokolistny oraz fauny: bociana czarnego, głuszca, orlika krzykliwego. Nieopodal Nadleśnictwa Janów Lubelski, utworzono liczne ścieżki edukacyjne, a w Ośrodku Edukacji Ekologicznej obejrzeć można wystawę przyrodniczą, która prezentuje bogactwo Lasów Janowskich.

– to miejsce aktywnego wypoczynku oraz centrum edukacji ekologicznej. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na terenie Parku znajdują się cztery nowoczesne Laboratoria Wiedzy, w których edukacja przeplata się z zabawą, nowoczesny Park Linowy, Park Kreatywny dla dzieci. Na Placu Energii znajdują się cztery maszyny, które pracę wykonywaną poprzez siłę mięśni zamieniają na energię w różnej postaci. Można tu spędzić czas pływając w Zalewie Janowskim czy po prostu odpocząć na plaży lub pospacerować wzdłuż alejek i podziwiać kolorowo podświetlane fontanny. W 2016 roku otworzony został również Exit Room – pokój, z którego można się wydostać jedynie po odgadnięciu wszystkich zagadek.

– dawniej – miejsce spotkań gospodyń, które przy źródlisku urządzały pranie; dziś – miejsce w samym centrum miasta, gdzie napić się można źródlanej wody. To tutaj w Wielki Piątek mieszkańcy Janowa Lubelskiego przychodzili, by obmyć się źródlaną wodą, która miała zapewnić zdrowie. Zwyczaj ten jest nadal praktykowany.

– miejsce, w którym można odpocząć i pospacerować oraz poczuć oddech historii. Dawnej mieścił się tu cmentarz prawosławny oraz kirkut

– wieś, która słynie z wyrobu glinianych garnków. Co roku, organizowane są tutaj Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie, w których uczestniczą garncarze z całego kraju. Każdy może spróbować swoich sił w wykonaniu glinianego naczynia oraz zakupić wyroby garncarskie.

– „perełka architektury sakralnej” – tak często nazywany jest drewniany kościółek wybudowany dzięki zaangażowaniu pierwszego proboszcza – ks. Kazimierza Pińciurka. To on, mimo braku wykształcenia artystycznego podjął się wyrzeźbienia wszystkich elementów które tworzą niepowtarzalny wystrój świątyni.

– XVII- wieczny, barkowy kościół, jeden z nielicznych zabytków, który ocalał po zniszczeniach wojennych z września 1939 roku w Janowie Lubelskim.

– mieści się w budynku starego więzienia wybudowanego w latach 1825-1826, które stanowiło jedno z najcięższych więzień Carskiej Rosji.

– stworzony zgodnie z planem według renesansowej idei „miasta idealnego”, w którym uliczki rozchodzą się w cztery strony świata.